Nachádza sa neďaleko odbočky na pamätník Slavín uprostred zelených plôch. Firma chystá projekt už niekoľko rokov, s výstavbou začala napokon až v tomto roku. "Pripravujeme 43 bytov, v ponuke budú dvoj- až päťizbové," pre TREND Reality približuje Saša Poliaková, marketingová manažérka firmy.

Cresco zatiaľ oficiálne čísla nezverejňuje, hovorí len o celkovej ploche projektu 6 900 m2, troch budovách a 45 parkovacích miestach. Výstavbu plánuje dokončiť v závere budúceho roka, podľa S. Poliakovej pôjde o byty vyššieho štandardu, čomu majú zodpovedať aj ceny. Architektom je štúdio Bogle Architects.

Generálnym dodávateľom výstavby je spoločnosť Chemkostav, s ktorou už developer spolupracoval napríklad na Troch vežiach i Slnečniciach. Investorom Majakovského je Park Residence, s.r.o., ktorá patrí do portfólia skupiny Cresco.

Cresco už naplno stavia pri Iuvente, projekt nazýva Majakovského

Majakovského Zdroj: Cresco Group/Bogle Architects

Spoločnosti v novembri zbúrali staré nevyužívané sklady Iuventy, podľa portálu Aktuality.sk bez povolení. Ministerstvo školstva, ktoré je majiteľom budovy, síce súhlasilo s ich zbúraním vzhľadom na havarijný stav, developer však ešte nemal potrebné dokumenty. Argumentoval hroziacim sa zrútením a ohrozením stavebníkov na svojom projekte.

Menšie susedné pozemky patria priamo majiteľovi developerskej firmy Štefanovi Belešovi. Ďalšie parcely v okolí s výmerou približne dva hektáre získal Juraj Šaštinský, ktorý je od júna tohto roku investičným riaditeľom českej skupiny PPF Real Estate. Mládežnická organizácia Iuventa sa z historickej budovy sťahuje do priestorov v Karlovej Vsi. Bližšie plány zatiaľ nie sú známe.

Cresco, developer Majakovského, v súčasnosti stavia najmä na juhu Petržalky, kde po etapách buduje rozsiahlu obytnú zónu Slnečnice. Vyrastajú tu viladomy i väčšie bytovky, počíta sa s parkom, obchodnými priestormi i novými cestami. Okrem toho buduje kancelársky projekt Uniq na Staromestskej ulici v centre mesta.

Na jeseň predstavila firma aj novostavbu v Prešove pod názvom Na trojke. Pôjde o prestavbu nedostavaného objektu stomatologického pavilónu, kde chce developer postaviť stovku bytov. Začiatok stavebných prác naplánoval na prvý kvartál budúceho roka s dokončením v prvej polovici roka 2017.