Okolo jedného z najdrahších rezidenčných projektov v hlavnom meste bolo niekoľko rokov ticho. Po tom, čo ho od developerskej spoločnosti Orco Property Group získal hlavný dodávateľ, firma PSJ Hydrotranzit, komplex City Gate postupne dokončila. Tento rok odštartovala prenájom bytov.

Na prenájom s minimálnou dĺžkou jedného roka je všetkých 46 bytov a apartmánov. Podľa informácií TRENDreality.sk sú tieto zariadené v štandarde, teda podlahy, interiérové dvere a sanita. Priestory si už zariadi budúci nájomca sám.

V ponuke sú najmenšie štúdia s výmerou pod 60 m2 až po 5-izbové mezonety s rozlohou viac než dvesto štvorcových metrov. Cenu prenájmu developer nezverejňuje, podľa informácií TRENDreality.sk sa však hýbe v podobných číslach ako v okolí, teda niekde okolo 10 eur/m2. Prenajímateľom je Century 21.

City Gate: miesto predaja prenájom

City Gate v Bratislave Zdroj: PSJ Hydrotranzit

Byty zatiaľ nie sú na predaj, hoci firma eviduje aj takýto záujem od klientov bývajúcich v prenájme. Keď sa naposledy predávali, ich ceny dosahovali 5- až 8-tisíc eur/m2 vrátane DPH a predošlý vlastník projektu vtedy sľuboval najluxusnejšie bývanie v Bratislave. Neskôr sa zameral na holobyty.

PSJ získala komplex na jar 2009 po tom, čo sa Orco dostalo do problémov v celej Európe. Firma nevládala splácať svoje záväzky a zbavila sa menej kľúčových trhov a projektov, medzi inými aj Slovenska. Budova na Gorkého kedysi slúžila ako sídlo VÚB banky a Orco ho kúpilo v roku 2007 od firmy Erica Assimakopoulosa za približne 40 miliónov eur.

City Gate: miesto predaja prenájom

City Gate malo pôvodne priniesť plne zariadené byty, obchody na najnižších podlažiach, ako aj wellness v spodnej časti. Komerčné prevádzky sú dnes naplnené na 70 percent, wellnes v podzemných priestoroch stále nejestvuje. Projektu sa vyčítali neexistujúce parkovacie miesta, ktoré developer zabezpečil len v okolitých garážach.

City Gate: miesto predaja prenájom

Foto - PSJ Hydrotranzit