Plánovaná zmena územného plánu v Čiernej Vode a Triblavine spojená s výstavbou obytnej zóny vyvoláva nesúhlas. Ten sa však dá čiastočne vyriešiť prijatím zmeny územného plánu s uznesením o dopravnom riešení, informuje tlačová agentúra SITA.

Vyjadrili sa tak starosta Chorvátskeho Grobu Štefan Balaško a predseda bratislavskej župy Pavol Frešo. Šéf kraja so zmenou územného plánu nesúhlasí, pretože nerieši dopravnú infraštruktúru. "Náš názor je taký, že by sa tento územný plán nemal schvaľovať, kým nie je zabezpečený ten prísľub, že budú najprv cesty a až potom výstavba," uviedol.

Podľa starostu budú poslanci schvaľovať územný plán platný s uznesením zastupiteľstva, v ktorom sa hovorí, že sa nebude kopať žiadny základ na rodinných domoch, pokiaľ nebude napájač na diaľnicu, pokiaľ nebude pripravená infraštruktúra a nebudú hotové cesty.

Investorská spoločnosť Grunt podľa starostu akceptuje pripomienku, že najskôr vybuduje privádzač a inžinierske siete a potom bude stavať. Podľa Š. Balaška cesta nebola robená 30 rokov a nikdy nebola budovaná na také ťažké zaťaženie, aké je teraz. Rokovanie o zmene územného plánu v Chorvátskom Grobe je naplánované na piatok 17. septembra.

Developer Grunt sa pozemkami v Čiernej Vode zaoberá od roku 2004. Vtedy bola spracovaná prvá urbanistická štúdia, následne sa začal proces zmeny územného plánu. Prvá zonálna dokumentácia bola v zmysle stavebného zákona prerokovaná a schválená obecným zastupiteľstvom v roku 2008. Firma v obci predáva aj nezasieťované parcely za 40 eur/m2 vrátane DPH, kde však nie je zahrnutá výstavba infraštruktúry.