Inzeráty ponúkajúce staršie trojizbové byty v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves začínali v lete na sume 210-tisíc eur. Začiatkom novembra je všetko inak a najlacnejšie byty začínajú už na úrovni 170-tisíce eur. Za túto sumu sa dajú rýchlo predať.

Podobný vývoj, len na iných cenových hladinách, sa odohral takmer vo všetkých väčších mestách Slovenska. Samozrejme vždy existujú výnimky potvrdzujúce pravidlo. Analýza portálu nehnuteľnosti.sk odhalila stagnáciu cien v Banskej Bystrici a Žiline. V hlavnom meste si zasa v lokalitách s nedostatkom parkovania stále držia extrémne vysoké ceny garáže. Napríklad na sídlisku Dlhé diely sa staršia garáž bežne predáva za 40-tisíc eur.

Bolo to rýchle

Jesenné cenové dno mnoho ľudí nestihlo ani len zaregistrovať. Prišlo totiž oveľa skôr ako pokles cien v oficiálnych štatistikách. Mnoho predávajúcich s veľkou pravdepodobnosťou tento rok už prepáslo najvhodnejšiu šancu na dobrý predaj. Počas najbližších pár týždňov budú ceny stagnovať a ďalší razantný pokles pravdepodobne príde podľa odborníkov s príchodom nového roka.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa