Ceny trojizbových bytov v hlavnom meste zaznamenali medzikvartálny nárast o 2,6 percenta, čo je na rozdiel od dvojizbových bytov mierne zvýšenie tempa rastu cien (predošlý kvartál 2,3 percenta).

Na tomto raste cien sa podieľal segment novostavieb ešte výraznejšie ako v prípade dvojizbových bytov.

K rastu najviac prispelo centrum Bratislavy, kde priemerná cena vyskočila až na 285-tisíc eur. Za nárast cien nehnuteľností, ktorý je v hlavnom meste už tradičný, môže podľa odborníkov najmä nedostatok novostavieb.

Žilinské prekvapenie

Výrazne prekvapenie podľa analytikov portálu priniesla Žilina, ktorá za ostatný rok predviedla skokový nárast cien dvojizbových bytov o viac ako 14 percent. V prípade trojizbových bytov zas vedie Prešov.

„Napriek opatreniam proti nadmernému zadlžovaniu domácností na Slovensku, ktoré v posledných rokoch zavádza Národná Banka Slovenska, realitný trh pokračuje v kontinuálnom raste, aj keď nižším tempom,“ konštatujú analytici portálu Nehnuteľnosti.sk.

„Postupné zavádzanie zmien totiž umožnilo trhu, predávajúcim, ako aj kupujúcim pripraviť sa na nové podmienky. Meranie efektu opatrení NBS je navyše veľmi náročné, keďže je ťažké určiť, ako by sa trh vyvíjal, keby opatrenia neboli schválené,“ dodávajú analytici. 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa