Bytový dom s názvom Cassalle by mala byť najvyššou obytnou budovou v Trnave. Vyrastie do výšky 43 metrov na sídlisku Prednádražie II na Beethovenovej ulici vo dvore existujúceho obchodného centra s rovnakým názvom. Dvor si investor projektu, spoločnosť Dupos, realitná a dražobná, s.r.o., vybral najmä pre jeho dlhodobú nevyužiteľnosť. Výstavbu bytového domu zrealizuje od apríla tohto roka do októbra 2008 spoločnosť KPDevelopment, s.r.o.

„Na výstavbu domu máme územné rozhodnutie aj stavebné povolenie. Celkové náklady na stavbu predstavujú 116 miliónov korún,“ hovorí pre eTREND manažér pre development Miroslav Michalička. Súčasťou projektu je aj rekonštrukcia obchodného centra. Obyvatelia novostavby tak budú môcť v areáli aj nakupovať, využívať rôzne služby či tráviť voľný čas.

Cassalle bude najvyššou novostavbou v Trnave

Štrnásťposchodový bytový dom Cassalle s celkovou úžitkovou plochou zhruba 5500 m2 ponúkne 54 jedno- až štvorizbových bytov s rozlohou približne od 51 do 151 m2. Prízemie objektu bude zastavané len čiastočne, čím vznikne pod domom otvorený priestor, ktorý budú môcť obyvatelia využívať na parkovanie. Druhé poschodie bude okrem technických priestorov obsahovať pivnice pre byty a spoločné priestory ako kočikáreň, práčovňa či sušiareň s celkovou výmerou približne 390 m2.

Na zvyšných podlažiach budú umiestnené byty, pričom posledné štrnáste poschodie bude oproti nižším uskočené. Vďaka tomu budú mať byty na tomto poschodí terasy. Majitelia ostatných zasa budú môcť využívať loggie, ktoré by mali byť súčasťou každého bytu.

Záujemca si môže kúpiť meter štvorcový bytu zhruba od 40- do 45-tisíc korún s DPH. Cena loggie stojí približne od 20- do 22-tisíc Sk/m2 a parkovacie miesto 50-tisíc korún.

Dupos, realitná a dražobná, s.r.o., sa zaoberá realitnou činnosťou, dražbami, správou nehnuteľností či developmentom a investičným servisom. Jej developerským projektom je napríklad rekonštrukcia historického meštianskeho domu na Halenárskej ulici.

Vizualizácia – Cassalle