Rande s realitou - menu:

Bývanie Pri mýte bude rušné

Pri mýte II - vnútroblok Zdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Lokalita a architektúra

Obytný súbor Pri mýte II sa nachádza v blízkosti významnej bratislavskej dopravnej radiály na území bývalého areálu Bratislavských elektrotechnických závodov. Zo severnej strany je v dotyku s Račianskou ulicou a z juhu susedí so zanedbanou železničnou stanicou Filiálka. Zo západu kontinuálne nadväzuje na prvú etapu projektu Pri mýte, od Kominárskej ulice a na východnej strane susedí so Škultétyho ulicou, za hranicou ktorej sa črtá bytový komplex Urban Residence.

Bývanie Pri mýte bude rušné

Pri mýte II - pohľad na najvyšší bytový dom Zdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Nový obytný komplex tvorí celok s jednotnou architektúrou. Pozostáva z piatich samostatných objektov, z toho štyri majú sedem nadzemných podlaží a jeden je 12-podlažný. Rozmiestnené sú šachovnicovo v dvoch radoch. Objekty majú obdĺžnikový pôdorys a sú dostatočne od seba rozostúpené.

Bývanie Pri mýte bude rušné

Pri mýte II - výhľad na Filiálku Zdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

V druhej etape sa nachádza spolu 195 bytových jednotiek. V podzemných podlažiach, a to pod celým pozemkom riešeného územia, sa nachádza 244 garážových miest.

Bývanie Pri mýte bude rušné

Pri mýte II - výhľad na sever Zdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Fasády objektov sú členené lodžiami a terasami, avšak sú uzavreté posuvnými perforovanými tieniacimi paravánmi z hliníkového plechu, ktoré sú absolútne v súlade s fasádou.

Bývanie Pri mýte bude rušné

Pri mýte II - pohľad na tieniace lamely zvonku Zdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Fasádu tvorí kombinácia kontaktnej zateplenej fasády so šúchanou omietkou s inštalovaným metalickým hliníkovým panelom upravených práškovaním.

Bývanie Pri mýte bude rušné

Pri mýte II - fasáda Zdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Fasáda pôsobí veľmi kompaktne a priniesla do našej architektúry iný názor. Farba fasády symbolicky pripomína bývalý industriálny charakter tohto územia, ale jej „blatový“ odtieň podľa nášho názoru nebol vhodne zvolený pre stavbu určenú na bývanie. Pôsobí pochmúrne a priestor medzi bytovými domami opticky zmenšuje.

Bývanie Pri mýte bude rušné

Pri mýte II - stojany na bicykle vo vnútrobloku Zdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Prvá etapa obytného súboru je už zabývaná. Spolu s druhou etapou majú vytvorený spoločný vnútroblok s detskými ihriskami, kvetinovými záhonmi a zaujímavými sadovými úpravami.

Bývanie Pri mýte bude rušné

Pri mýte II - detské ihrisko Zdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Chodníky sú zo zámkovej dlažby a zhromažďovacie priestory tvoria plochy z vibrovaného betónu. Celý tento priestor je členitý, aby sa v ňom  darilo aj vyrastenejším drevinám a pôsobil zaujímavejšie.

Bývanie Pri mýte bude rušné

Pri mýte II - zeleň Zdroj: Armatrade GRP, s.r.o.

Spoločné priestory

Vstupné a spoločné priestory objektu sú veľmi priestranné, reprezentačné, presvetlené 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa