Väčšinu bytov v prvých troch vežiach Sky Parku mala Penta predaných už pred niekoľkými mesiacmi. Oficiálne o dopredaji v prvej časti projektu informovala v pondelok s tým, že predala posledný byt z celkovej ponuky takmer 800 jednotiek.

Byty v Sky Parku, ktorý sa zaradil k prémiovým projektom v centre hlavného mesta, išli do predaja pred tromi rokmi. V decembri 2016 sa na trh dostali s cenovkou okolo 2 500 – 3-tisíc eur za štvorcový meter. 

Čakanie na stavebné povolenie

Neskôr, keď išli do predaja aj najluxusnejšie byty na vrchole veží, už boli cenovky vyššie. Pri najdrahšom penthouse to bola dokonca 1,7 milióna eur, čím sa byt zaradil k vôbec najdrahším v Bratislave.

Za posledné roky ceny bývania v Bratislave aj vo zvyšných kútoch Slovenska ďalej značne rástli. Aj to sa odráža na aktuálnych cenách novostavieb, ponuku Penty v prípade štvrtej veže Sky Parku nevynímajúc.

Podľa aktuálneho vyjadrenia developera však s cenami nepôjde tak vysoko, ako napríklad neďaleký mrakodrap Eurovea Tower, kde ceny prekračujú 5-tisíc eur za štvorcový meter a v niektorých bytoch sú ešte o tisícku a viac za štvorec vyššie.

„Priemerná cena 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa