Kvóta neobsadenosti sa minulý mesiac medziročne zvýšila na 5,1 z 1,95 percenta. Podľa autora správy analytika Jonathana Millera stráca Manhattan kvôli  mesiace  zatvoreným slávnym gastronomickým prevádzkam a bez obvykle živej umeleckej scény silno na príťažlivosti. Klesá tak totiž ochota prenajímať si za veľa peňazí pomerne malý obytný priestor.

Mnohí ľudia sa naviac sťahujú preč. Podľa údajov z mobilných telefónov ich v dôsledku ničivej vlny nákazy koronavírusom New York opustili státisíce, píše agentúra DPA.

Na snímke nové byty nízkeho štandardu počas výstavby 3. augusta 2020 v obci Radnovce, okres Rimavská Sobota. EASYFOTO TASR - Branislav Caban
Neprehliadnite

Slováci bývajú najdrahšie v rámci V4, ročne minú na bývanie 2 680 eur

Ceny prenájmov na Manhattanue sa tak v auguste v priemere medziročne znížili o 7,7 percenta. Podľa Douglasa Ellimana sú prenajímatelia ochotní robiť predtým nemysliteľné ústupky, akými je prevzatie poplatkov maklérmi, len aby do svojich bytov nájomníkov dostali.

Aj napriek nižším nájmom ale zostáva najhustejšie zaľudnená štvrť mesta veľmi drahá a cenovo nedostupná aj pre mnohých ľudí z New Yorku a okolia. Za takzvané štúdio, teda jednoizbový byt s kuchynským kútom, sa síce platí o 8,6 percenta medziročne menej, ale aj tak je to 2 574 dolárov. Rychlosť, s akou nájomníci Manhattan opúšťajú, súvisí aj s tým, že je obvyklé uzatvárať nájomné zmluvy na dobu nie dlhšiu ako rok, všíma si DPA.

Male Krasnany
Neprehliadnite

Vlastné bývanie sa stáva luxusom pre bohatších ľudí