Obytný projekt v okresnom meste na severe Slovenska majú dokončiť už túto jeseň. Bytovka pomenovaná Martinkov potok prinesie 72 bytov. Investorská spoločnosť Euro Apartment, s.r.o.si bankovým financovaním pomohla až na záver projektu.

Spočiatku výstavbu zabezpečoval investor z vlastných zdrojov, až v závere vlaňajška mu pomohla spoločnosť JF Hamilton Group s francúzskymi koreňmi. Jej zástupca Alexander Zavacký hovorí o kapitálovom vstupe vo výške 20 percent z celkových nákladov, tie však neprezrádza.

Do financovania projektu tesne pred dokončením vstúpila aj UniCredit Bank, čo má zabezpečiť dostatok času na predaj zostávajúcich bytov. „Kolaudačné konanie by malo začať v druhej polovici augusta,“ hovorí konateľ investora Martin Jaroš.

Zo 72 ponúkaných s výmerou menej než 40 až vyše 100 štvorcových metrov je podľa M. Jaroša predaných zhruba 40 percent. Nárast záujmu predpokladá najmä po dokončení projektu, pričom investor pripravuje aj deň otvorených dverí.

Na byty v Čadci požičali Francúzi

Na zvýšenie dopytu pripravili začiatkom roka akciu v podobe bývania na rok zadarmo, tá už nepokračuje. Išlo o zľavu z kúpnej ceny, ktorá sa mala rovnať ročnej splátke hypotéky.

Ceny bytov v Martinkovom potoku sa podľa starších informácií pohybujú na úrovni okolo 900 až tisíc eur na štvorcový meter vrátane DPH. Investorská firma je prepojená s dražobnou a realitnou spoločnosťou Licitor Group zo Žiliny, ktorá projekt aj predáva.

JF Hamilton Group vznikla na českom a slovenskom trhu v roku 2006, jej zakladateľom je francúzska rodina. Venuje sa viacerým oblastiam realitného biznisu, na Slovensku podniká aj prostredníctvom správcovskej spoločnosti Domus správa nehnuteľností, s.r.o.

Foto - Euro Apartment