Lokalita známa ako Vtáčnik sa tak rozrástla o 35 bytov v objektoch s ustúpenými podlažiami. Aktuálne podľa informácií TREND Reality prebieha kolaudácia. Predaná je polovica kapacity. Ceny voľných bytov dosahujú približne 2 400 eur/m2 vrátane DPH, každý voľný byt má balkón, lodžiu, terasu alebo predzáhradku.

V lokalite pribudlo aj 21 parkovacích státí vonku, 30 vnútri a 2 samostatné dvojgaráže. Parter vypĺňajú obchodné priestory s celkovou plochou necelých 340 štvorcov.

Neskôr je v pláne druhá etapa neďaleko existujúcich objektov, kde majú vzniknúť ďalšie desiatky bytov obdobnej veľkosti, štandardov i architektúry ako v aktuálne kolaudovanej časti. Konkrétny termín štartu ani podoba zatiaľ nie sú známe.

Vtáčnik je v poslednom desaťročí častým cieľom novostavieb s nižším počtom bytov a vyššími cenovkami, ktoré ale niekedy predbiehajú štandard. Vyrástli tu projekty ako Vily Bellova, Zlatá noha, Vinohradis, ďalej napríklad Design Cubes alebo Koliba Minergo. Okrem toho aj množstvo menších projektov bez konkrétneho názvu.

Byty Belaria na Kolibe nad železničným depom už kolaudujú

Belaria - aktuálny stav Zdroj: Bratislava YIMBY

Priamo v susedstve Belarie sa mal pred rokmi rozrásť aj Vinohradis o ďalšie stovky bytov, zatiaľ sa však tento plán nerealizoval. Zatiaľ neznáma je aj budúcnosť projektu Bytové domy Vtáčnik, ktorý mal priniesť 98 bytov v tesnej blízkosti.

Spoločnosť WBA sa spoluinvestorsky podieľa na rozsiahlom komplexe Nová Nitra na mieste bývalého pivovaru Corgoň v tomto krajskom meste, na Záhorí zasa prevádzkuje zariadenie Seniorville. Má aj dve väčšie aktivity vo Vysokých Tatrách – jedným je golfovo-obytný areál Kráľovské údolie a druhým chatová oblasť Natur Resort Lomnica.