Výstavba pod taktovkou developerskej spoločnosti Penta Investments sa začala v marci 2015 medzi areálom bývalej stanice Filiálka, Kominárskou a Račianskou ulicou. V rámci prvej fázy situovanej bližšie k Račianskemu mýtu vyrástli štyri budovy s výškou šesť až osem podlaží.

„Miestne zisťovanie už bolo ukončené a všetky podmienky pre kolaudáciu sú splnené, v súčasnosti čakáme na vydanie rozhodnutia mestskou časťou,“ opisuje aktuálny stav projektu Gabriel Tóth, hovorca Penty.

V rámci prvej etapy sa dokončujú posledné detaily v spoločných priestoroch a parková úprava medzi domami. Zároveň sa dokončujú úpravy bytov podľa požiadaviek zákazníkov. „Prví obyvatelia sa začnú sťahovať už na jar tohto roka. Zákazníkom, ktorí si vybrali dodanie štandardu prostredníctvom vybraného dodávateľa, sa už realizuje ich zariadenie,“ dodáva G. Tóth.

Bytový projekt Pri mýte kolauduje prvú etapu

Pri mýte - aktuálny stav projektu Zdroj: TREND Reality

Bytový projekt Pri mýte kolauduje prvú etapu

Pri mýte - aktuálny stav projektu Zdroj: TREND Reality

Stále prebieha aj výstavba druhej fázy, ktorá sa začala o sedem mesiacov neskôr a dokončenie je plánované o rok. Oproti prvej fáze obsahuje navyše jednu 12-podlažnú budovu. Celkovo prinesie ďalších 195 bytov.

Obe etapy sú už takmer vypredané, v ponuke zostáva posledných deväť bytov. Spolu s dokončením prvej etapy začína developer rokovania s potenciálnymi nájomcami obchodných priestorov.

Pri mýte dostane aj tretiu etapu. Pôvodne plánovaný parkovací dom pozdĺž Račianskej ulice Penta zmenila na ďalší bytový dom s občianskou vybavenosťou v parteri. Vznikne tu 60 bytov a 144 parkovacích miest. „V súčasnosti sme v prípravnej fáze a riešime potrebné povolenia, výstavba sa začne po ich získaní,“ hovorí G. Tóth.

Bytový projekt Pri mýte kolauduje prvú etapu

Pri mýte - aktuálny stav projektu Zdroj: TREND Reality

V susedstve druhej fázy projektu už začala spoločnosť Lucron Development výstavbu projektu Urban Residence. V prvých troch etapách, ktoré sú už v predaji, bude 357 bytov. K nim ešte pribudnú ďalšie v plánovanej štvrtej etape priamo v susedstve Pri mýte. Oba projekty budú prepojené parkom.