Developerská dcéra Tatra banky pripravuje v Bratislave veľký polyfunkčný projekt. V Devínskej Novej Vsi chystá výstavbu 400-bytového komplexu, ktorý má doplniť časť s obchodmi a službami. Výstavbu by Tatra Residence mala rozbehnúť už v tomto roku.

Bytovky Tatra Residence do Devínskej

Komplex, ktorý má zatiaľ pracovný názov Glavica majú postaviť na začiatku mestskej časti po ľavej strane za výjazdom z podjazdu pod železničnou traťou. Na časti trojhektárového pozemku je bývalá betonárka, neďaleko je benzínová pumpa a na násype sa tiahne rýchliková železničná trať z Bratislavy do Brna a Viedne. Na strane smerom k sídlisku je bytový dom, postavený na prelome storočí.

V prednej časti nového komplexu sa bude nachádzať nákupné centrum, ktorému má dominovať supermarket Tesco menšieho formátu so zhruba 2 000 štvorcovými metrami predajnej plochy. Okolo neho vyrastie obchodná galéria s 35 až 40 predajňami. Ďalšia presklená menšia budova stavebne oddelená od prvej bude skrývať ďalšieho nájomcu, o ktorom sa zatiaľ ešte nerozhodlo. 

Bytovky Tatra Residence do Devínskej

Za nimi plánuje Tatra Residence štyri trinásťpodlažné bytovky po zhruba sto bytoch. Ceny sa podľa riaditeľa developerskej firmy Miloša Sušarského majú hýbať okolo 60-tisíc Sk/m2 a zameriavať skôr na nižšie príjmové skupiny. V Glavici plánujú rozostavať do konca tohto roka, nákupné centrum predpokladajú otvoriť pred Vianocami 2009. V budúcom roku sa majú dokončiť už aj niektoré bytové domy.

Bytovky Tatra Residence do Devínskej

Projekt patrí medzi viacero väčších zámerov v severozápadnej časti Bratislavy, ktorý sa na radary developerov dostal najmä vďaka výraznému zlepšeniu dopravy po dokončení tunela Sitina. Tatra Residence už jeden projekt zameraný na menej náročných zákazníkov postavil – TatraPanonia v Petržalke. Ďalšie projekty sa zameriavajú skôr na centrum Bratislavy – 114619 target=blank>na Einsteinovej a 135475 target=blank>Dunajskej ulici.

Bytovky Tatra Residence do Devínskej

Vizualizácie - Tatra Residence