Štvorpodlažný objekt sa nachádza na Odborárskej ulici blízko existujúcich panelákov. Aktuálne sú v ňom menšie administratívne priestory, jeho žltá fasáda sa po kompletnej rekonštrukcii zmení na bielu s farebnými balkónmi, kde časť okien investor vystúpeniami z objektu natočí smerom k slnku.

Vo dvoch vchodoch prinesie 59 bytov a 6 apartmánov, väčšinu z nich tvoria dvojizbové, k tomu pribudne niekoľko trojizbových. Ich ceny dosahujú 1 700 až 2 100 eur/m2 vrátane DPH. Vzhľadom na menšie výmery tu možno najlacnejšie dvojizbové byty kúpiť za 70-tisíc.

„Aktuálne ponúkame byty v prvom vchode, spustenia predaja druhého závisí od situácie na trhu,“ hovorí Richard Duška, konateľ investorskej spoločnosti. K bytom sú v ponuke aj pivničné kobky za ceny od 1 500 po 2 800 eur za pivnicu a desať parkovacích miest za budovou, kde jedno stojí 6-tisíc. Ďalšie sú voľne k dispozícii pred objektom, rovnako ako doteraz.

Bytovka Kubik: Prestavba na menšie byty pri Nobelovej

Kubik - aktuálny stav Zdroj: VI Group

Štart výstavby je naplánovaný na tretí kvartál 2016 s dokončením o rok neskôr. „Čakáme ešte na vydanie stavebného povolenia, podklady na jeho vydanie od mestskej časti preberá nadriadený orgán,“ vysvetľuje Juraj Duška, druhý konateľ.

Lokalita v tejto časti bývalého Istrochemu bola charakterizovaná skôr staršími panelákmi a menšími objektmi vybavenosti. Vlani v marci však spustili predaj dlho pripravovaného projektu Nobelova, ktorý v susedstve Kubíku prinesie celkovo vyše 300 bytov. Jeho developerom je Sitno Holding.

VI Group je developerská firma, ktorú založili architekti. Má za sebou projekty ako Starý Mlyn vo Vajnoroch, Nové Šuty, Septimo, Vila Šípka a ďalšie. Jej najväčším rozostavaným projektom v súčasnosti je petržalské Muchovo námestie, okrem toho stavia Vilu na kopci na Starých gruntoch a Feiglerov dom v centre metropoly.