Projekt na Strážnickej ulici v Bratislave, neďaleko Justičného paláca finišuje. Polyfunkčný dom od banskobystrickej spoločnosti I.K.M. Reality – Staving a ďalších partnerov prinesie dve desiatky bytov, šesticu obchodných priestorov a tri kancelárie.

Aktuálne sa robia posledné úpravy, pričom v priebehu augusta by mohla byť stavba skolaudovaná. „V auguste prípadne v septembri by sa noví majitelia mohli sťahovať,“ uviedol pre TRENDreality.sk Peter Kováč z I.K.M.

Kým viacerí konkurenti sa snažia v súčasnosti stavať čo najmenšie byty, tento projekt naopak ponúka aj menej štandardné päťizbové byty. Rozlohy sa pohybujú od zhruba 58 až po necelých 160 štvorcových metrov. Najmenšie dvojizbové byty sú len tri.

S bytmi pri Justičnom paláci finišujú

Cena záleží od polohy bytu, najvyššia je približne 3400 eur za štvorec vrátane DPH. Podľa oficiálnej webovej stránky projektu je v súčasnosti päť bytov predaných a ďalších šesť rezervovaných.

Napríklad 4-izbový byt na druhom nadzemnom podlaží s výmerou cez 110 štvorcových metrov a takmer 24-metrovou terasou stojí 360,7-tisíc eur vrátane dane.

Na dvojizbový byt na tom istom podlaží s necelými 60 m2 rozlohou a 55-metrovou terasou si treba pripraviť 237,4-tisíc eur. Za päťizbový byt s výmerou 111 m2 a dvoma 2,5-metrovým balkónom pýta investor 372,4-tisíc eur.

Garážových státí je celkovo 72, pričom predaná je podľa P. Kováča menej ako polovica. Klienti si podľa neho miesto kupovali. Ďalší záujem očakávajú po určitom čase, keď sa noví vlastníci zabývajú. Za parkovacie miesto si treba pripraviť 35 850 eura vrátane dane.

Z ponúkaných obchodných priestorov zostali voľné dva, najväčší s výmerou necelých 130 m2 a menší s plochou 31 m2. Z trojice kancelárií sú zatiaľ dve rezervované. Výstavba na Strážnickej ulici nadväzuju na už vybudovaný susedný projekt na Moskovskej s charakteristickou tmavosivou fasádou.

Foto - Maňo Štrauch