Za dva mesiace stavebná firma odstránila budovy bývalej Pradiarne, Konfekcie a napokon administratívnu budovu na Striebornom námestí. Objem spracovaného materiálu predstavuje 15-tisíc kubických metrov, pričom celkové množstvo železného odpadu tvorí približne 350 ton. Materiál z odstránených budov bude čiastočne recyklovaný a opätovne použitý pri budúcej výstavbe v areáli, železný odpad bude odvezený do zberu na opätovné zhodnotenie.

Investor bude naďalej pokračovať v čistení pozemku a odstraňovaní základov budov a už na jeseň plánuje v areáli umiestniť dočasné stavby ako kaviareň, cukráreň, predajné miesto s vyhliadkou a športová hala s tribúnou, ktorú bude v zime možné využiť na klzisko a po zvyšok roka ako ihrisko.

„Už počas prípravných prác chceme ľudí pustiť do areálu, aby si tam zvykli chodiť,“ vysvetľoval pri predstavení projektu spoluautor štúdie Michal Krištof z brnenského ateliéru Chybik + Kristof Associated Architects. Dodal, že dočasné objekty sú navrhnuté tak, aby nekolidovali so stavbou a vytvorili bezpečné a pohodlné koridory pre pohyb ľudí aj počas výstavby. Súčasťou komunikácií bude aj lávka cez rieku Bystrica a parkovisko s vjazdom z Cesty na amfiteáter.

Nová štvrť by sa mohla začať stavať v budúcom roku. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa