Projekt premeny kancelárskej budovy na bývanie predstavila spoločnosť Macho consulting v lete 2015. V budove naplánovala 46 bytov a 34 apartmánov. Až na tri výnimky boli všetky dvojizbové. Pri uvádzaní na trh dosiahli ceny bytov v priemere  2 260 eur za štvorcový meter. Kým za dvojizbový byt kupujúci zaplatili okolo 88-tisíc eur, cena trojizbového sa pohybovala v rozmedzí od 162- po 222-tisíc eur.

Trh tieto ceny akceptoval. „Projekt Apollis bol vypredaný v priebehu troch mesiacov, vrátane šiesteho nadzemného podlažia, ktoré sme do predaja spúšťali neskôr a na tomto podlaží boli aj vyššie ceny,“ hovorí pre TREND Reality projektová manažérka Macho consulting Mária Lovecká. Podľa jej slov sa pod to podpísala lokalita, cena či celkové architektonické riešenie.

Budova Slovenskej sporiteľne sa zmenila na byty, projekt Apollis už kolaudujú

Bývalá budova Sporiteľne Zdroj: Google Street View

Podľa aktuálnych informácií je rekonštrukcia projektu dokončená. „Kolaudačné konanie na projekte práve prebieha. Vydanie právoplatného kolaudačného rozhodnutia predpokladáme už vo februári. V súčasnej dobe prebieha dozariaďovanie bytov a apartmánov do štandardu, dokončujú sa kuchynské linky a vstavané nábytky podľa výberu klientov,“ prezrádza projektová manažérka.

Okrem bytov a apartmánov ponúkol projekt aj komerčné priestory. „Oba sú už predané. V oboch je plánovaná podľa našich informácií prevádzka gastro,“ konštatuje M. Lovecká. Komplex má 82 parkovacích miest, väčšina z nich je umiestnená za budovou.

Investor Macho consulting realizoval viacero projektov, v ktorých ponúkol tzv. štartovacie byty. Medzi nimi napríklad Modrú guľu pri Hodžovom námestí, Jeleniu pri Hlavnej stanici či Papaver vo Vlčom Hrdle. Okrem nich realizuje aj projekt Galvaniho Dvory.