Bratislavská Koliba, ponúkajúca širokouhlý výhľad na mesto, bude mať ďalšie luxusné byty. Rakúska spoločnosť W-S International totiž hodlá v najbližších týždňoch začať s výstavbou na Brečtanovej ulici. Predaj necelých dvadsiatich nadštandardných bytov naštartovali už začiatkom roka.

Oproti filmovým štúdiám Koliba, kde v súčasnosti sídli televízia Joj a pri ceste na Kamzík vyrastú dva terasovité domy. Na štyroch podlažiach plánujú postaviť dokopy 19 luxusných bytov s terasami. V prvom bude k dispozícií dvanásť dvoj- až päťizbových bytov, v druhom sedem troj- a štvorizbových.

Rozloha bytov sa pohybuje od zhruba 70 m2 pri najmenších dvojizbových až po takmer dvesto štvorcových metrov pri viacpodlažných päťizbových bytoch. Každý byt má aj vlastný balkón či terasu, pričom jej rozloha môže byť až 200 m2. Pre majiteľov a návštevníkov bude v podzemí pripravených 44 parkovacích miest. Vo dvore, ktorý domy vytvoria, vznikne park.

Na Brečtanovej začnú čoskoro stavať luxusné byty

Predaj sa začal už začiatkom roka, odvtedy sú všetky byty zarezervované. Podľa informácií zo spoločnosti, ktorá projekt predáva, bola priemerná cena za štvorcový meter 74-tisíc Sk. V súčasnosti byt s podlahovou plochou 121 m2 a terasou s 39 m2 stojí podľa firmy Riešime bývanie 10,5 milióna Sk s DPH. Tieto čísla sa však budú upravovať smerom nahor.

Rakúska spoločnosť W-S International, za ktorou je tamojší bytový fond Wien-Süd, na Slovensku rozvíja aktivity najmä v rezidenčnej oblasti. Stavia 100793 target=blank>byty Opoj pri Trnave, ďalšie plánuje na bratislavskej Račianskej ulici v blízkosti komplexu 80311 target=blank>Slovany. W-S pripravuje aj približne dvadsiatku bytov na Ulici 29. augusta. Mali by byť zariadené a predávané v podobnom štandarde, ako tie na Brečtanovej.

Na Brečtanovej začnú čoskoro stavať luxusné byty

Vizualizácia – W-S International