Projekt Karolia predstavila rovnomenná spoločnosť ešte v lete 2017, stavať začať chcela už vlani, no povoľovací proces sa zdržal.

Minulý rok v auguste rozhodol bratislavský okresný úrad o tom, že projekt sa nebude posudzovať z hľadiska vplyvov na životné prostredie. Voči tomu prišlo viacero odvolaní, ktoré úrad zamietol. Aktuálne je už rozhodnutie právoplatné.

Geologicky zložité územie

K zámeru sa v rámci odvolania kriticky vyjadrili aj vlastníci bytov neďalekého bytového domu na Ulici Hany Meličkovej 1 – 5. Tvrdili, že okresný úrad odignoroval ich upozornenia na vysoké riziká vyplývajúce z výstavby v geologicky zložitom území a z hľadiska časového vývoja ťažko predvídateľných zmien.

Posledný geologický prieskum v lokalite je z roku 2012. Obyvatelia susednej bytovky tvrdia, že v lokalite sa presviedčajú o negatívnom vývoji na území ukončenom svahom lemujúcim Devínsku cestu.

„Posledný dvojtýždňový dážď stačil, aby došlo k ďalšiemu zosuvu svahu a obmedzeniu dopravy,“ písali okrem iného v odvolaní, kde upozorňovali aj na zrušenie niektorých súčasných parkovacích miest pri bytovke v súvislosti s výstavbou cesty ku Karolii.

V ďalšom z odvolaní sa 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa