Projekt Manhattan kreslia v Šali na hlavnom ťahu z Nových Zámkov do Galanty neďaleko predajne Kauflandu. Oproti sú zas prevádzky Billy a Coop Jednota, neďaleko sa rozprestiera obytná zóna – sídlisko Váh.

Polyfunkčný dom má stáť na nezastavanom pozemku s rozlohou 6 600 štvorcových metrov. Nachádzať sa bude na momentálne nevyužitej ploche medzi parkoviskom Kauflandu, pracoviskom úradu práce, sociálnych vecí a rodiny a bývalou strednou priemyselnou školou chemickou na ulici P. Pázmaňa.

Oproti dotknutým pozemkom na druhej strane ulice SNP sa nachádza zástavba bytových domov a občianskej vybavenosti. Manhattan bude osadený priamo na uličnej čiare vo vzdialenosti osem metrov od cestnej komunikácie.

Ešte v roku 2016 informovali regionálne noviny My, že investor, ktorý odkúpil pozemky v lokalite, chcel na mieste postaviť obchodné centrum. Získal aj územné rozhodnutie, no počas stavebného konania návrh stiahol.

Proti výstavbe obchodného centra boli viacerí obyvatelia, ktorí vyvíjali aktivity na jej zastavenie. Aktuálny plán investora už nepočíta s obchodným domom, ale vysokým vežiakom s dominantnou funkciou bývania. 

Byty na 13 podlažiach

Manhattan je navrhnutý ako 17-podlažný dom so 104 bytovými jednotkami. Stavba bude bez suterénu a bude mať pôdorysné rozmery 32,8 x 90,7 metra.

Investor počíta 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa