Projekt 3nity v bratislavskej biznis zóne je naďalej v príprave, dokončujú sa výkopové práce. Projekt má približne polročné meškanie a oproti pôvodným plánom prinesie viac malých bytov. Izraelský developer Vara Group podpísal zmluvu o financovaní, na jar má byť známy aj dodávateľ stavebných prác.

Bratislavské 3nity sa o pol roka omešká

Na Plynárenskej sa v súčasnosti dokončujú výkopy. „Koncom apríla ukončíme užšie výberové konanie na staviteľa,“ približuje Beata Solčianska, marketingová manažérka skupiny. S výstavbou sa má potom začať čo najskôr, v máji tohto roku. Pôvodne boli výkopy 128683>naplánované na apríl 2008, prvé však prebehli až na jeseň.

Medzičasom sa zvyšoval objem bytov. Oproti avizovaným 380 ich počet narástol na 411, dôvodom je prekreslenie dispozícií väčších jednotiek na menšie. „Registrujeme veľký záujem o jednoizbové byty, preto sme sa takto rozhodli,“ hovorí B. Solčianska. Podľa nej sa ceny neznižovali, v priemere platí hodnota 2 450 eur/m2 vrátane DPH. Aktuálne je zo 131 bytov v prvej veži predaná zhruba polovica, v rámci druhej sa ešte len prijímajú rezervácie.

Developer zároveň podpísal s bankou zmluvu o financovaní projektu. Marketingová manažérka neprezradila, s ktorou, podľa informácií TRENDreality.sk ide o Volksbank. Celkové náklady sa naďalej pohybujú vo výške okolo 100 miliónov eur. Plánované ukončenie sa posunulo, trojica vežiakov má byť hotová koncom roka 2011.

Bratislavské 3nity sa o pol roka omešká

Komplex 3nity v Ružinove má dosiahnuť 23, 24 a 27 podlaží. Okrem štyroch stoviek bytov prinesie aj tri podlažia podzemných parkovísk, obchody a kancelárske priestory. Retailové priestory sú už sčasti podľa marketingovej manažérky zazmluvnené, prenájom administratívy sa oproti tomu rozbieha pomalšie. V susedstve projektu Izraelčanov sa stavia ďalší 125516>obytný komplex – Jarabiny.

Vizualizácia a foto – 3nity