Developerská spoločnosť LBG byty, s.r.o., sa sústreďuje na výstavbu menších bratislavských projektov. Vlani napríklad začala výstavbu bytového domu Sandberg v severozápadnej časti hlavného mesta na Eisnerovej ulici v Devínskej Novej Vsi. Dom nazvaný podľa svetoznámeho paleontologického náleziska, ktoré leží na okraji mestskej časti, bude susediť s malopodlažnou zástavbou rodinných domov. „Do výstavby investujeme približne 110 miliónov korún,“ hovorí pre eTREND obchodná riaditeľka LBG pre hypoúvery a reality Miriam Fuseková.

Celková rozloha bytového domu Sandberg je približne 3500 m2. Záujemcovia v ňom nájdu 39 dvoj- až päťizbových átriových bytov s predzáhradkou, so zelenou strechou, či mezonety. Najmenší má 76, najväčší takmer dvesto štvorcových metrov. Ich cena sa pohybuje zhruba od 36 do 40-tisíc korún vrátane DPH za meter štvorcový. V suteréne má každý byt jedno garážové státie.

V Bratislave postavia Gaštanovú záhradu

Bytový dom Sandberg

Podľa M. Fusekovej spoločnosť zatiaľ vypredala polovicu ponuky. Finančným partnerom projektu je Tatra banka, generálnym dodávateľom stavby Pozemné staviteľstvo Žilina, a.s.

Spoločnosť plánuje v jeseni tohto roka začať v Bratislave stavať aj v Horskom parku na ploche zhruba päťtisíc metrov štvorcových . Názov projekt bude Gaštanová záhrada. „V súčasnosti sa tu nachádzame vo fáze územného konania," konštatuje M. Fuseková. 

Gaštanovú záhradu bude tvoriť súbor troch apartmánových domov s rozlohou približne 1600 m2 a polyfunkčný objekt. Každý dom bude pozostávať s troch veľkometrážnych bytov, jeden bude totiž zaberať samostatné poschodie. To znamená, že ich veľkosť bude cez dvesto metrov štvorcových. Na prízemí budú mať majitelia k dispozícii garáž a sklad.

V Bratislave postavia Gaštanovú záhradu

Gaštanová záhrada

Polyfunkčný objekt s garážami a pivničnými kobkami v suteréne ponúkne na prízemí obchodné priestory s výmerou štyristo metrov štvorcových. Prvé poschodie bude patriť kanceláriám s rozlohou 350 m2. „Zvyšné dve poschodia sú určené pre osem dvoj- až štvorizbových bytov s plochou približne od 80 do 130 m2,“ hovorí M. Fuseková. Koľko však budú tieto byty stáť, developer zatiaľ neurčil.

LBG byty v súčasnosti stavia i obytný súbor v Piešťanoch s vyše 80 bytmi. Pripravuje tiež výstavbu súboru bytových domov na Hôreckej ceste pod sídliskom Hájik v Žiline a realizáciu horských apartmánov v Oščadnici, Terchovej, Oravskej Lesnej a Zázrivej. Spoločnosť je dcérskou firmou finančnej spoločnosti Luka&Bramer Group, a.s.

Vizualizácia – LBG byty