Podľa prvých údajov vyplývajúcich z jej analýzy dosiahla priemerná cena voľných nových bytov na trhu hodnotu 2 361 eur za štvorcový meter bez DPH. Ide tak o ďalšie nové pokrízové maximum.

„Priemerná cena voľných bytov vzrástla vo všetkých okresoch Bratislavy okrem druhého okresu, kde sme zaznamenali mierny pokles priemernej ceny o 0,2 percenta. Najvýraznejšie stúpla cena v okrese Bratislava IV, medzikvartálne až o päť percent,“ konštatuje.

Naposledy sa cena predaných bytov znížila pred dvoma rokmi. „Očakávame, že cena predaných bytov bude v najbližšom období, naopak, mierne rásť. Takmer u štvrtiny projektov sme zaznamenali výrazné úpravy cenníkových cien smerom nahor a, navyše, očakávame spustenie predaja projektov v luxusnom segmente,“ doplnil rizikový manažér a odhadca cien nehnuteľností spoločnosti Peter Ondrovič.

Na bratislavskom rezidenčnom trhu je aktuálne v ponuke 2 069 voľných bytov. Oproti predchádzajúcemu kvartálu ide o pokles počtu voľných nových bytov o 7,9 percenta a v medziročnom porovnaní ide o pokles až o 41,8 percenta, uzatvára realitná spoločnosť Lexxus.