Dlhodobý nedostatok bytov v hlavnom meste tlačí ceny bývania smerom nahor. Najnovšie ceny bytov z druhej ruky v Bratislave koncom druhého štvrťroka 2021 vzrástli na 3 177 eur za štvorcový meter. Dosiahli tak medziročný nárast 14 percent, ktorý je podobný rýchlosti rastu cien novostavieb, informovala analytická spoločnosť Bencont Investments.

Priemerná cena novostavieb z developerskej ponuky dosiahla v rovnakom období 4 010 eur/m². Ceny starších bytov rástli podobným tempom ako novostavby a za rovnaké obdobie stúpli o 13,7 percenta.

Zvýšenie sa týkalo všetkých bratislavských okresov, pričom najvyššie bolo v okrese Bratislava II (Ružinov, Vrakuňa Podunajské Biskupice), kde ceny stúpli až o 22,4 percent.

Najdrahší štvorcový meter je v Starom Meste

Najdrahším ostal tradične okres Bratislava I (Staré Mesto), kde sa jednotková cena ku koncu júna dostala tesne pod hranicu 4 000 eur/m². Staré Mesto zároveň spomedzi všetkých mestských častí ponúkalo najväčšie byty, v priemere s rozlohou až 81,79 m². Priemerná cena bytu ponúkaného z druhej ruky tu dosahovala 318-tisíc eur.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa