V hlavnom meste Bratislava pribudne 103 nových nájomných bytov. Magistrát chce bytovku postaviť do konca marca 2025, píše spravodajský web RTVS a dodáva, že „záujem o nájomné bývanie v hlavnom meste je dlhodobo vyšší ako ponuka”.

Nová nehnuteľnosť vyrastie v Petržalke, na Muchovom námestí už zbúrali staré administratívne budovy aj parkovisko. Ako informovala Lenka Antalová Plavuchová, námestníčka primátora Bratislavy, pozemok si zvolili nielen z dôvodu dobrej lokality, ale aj dobrej dostupnosti MHD. „Bude to kombinácie jedno-, dvoj- a trojizbových bytov, čiže budú tam aj menšie byty určené pre jednotlivcov, rovnako aj pre páry alebo osamelé matky s deťmi,” dodala. 

Náklady na výstavbu vyčíslili na 11 miliónov eur, pričom časť pokryje dotácia ministerstva dopravy a aj úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania. 

Hlavné mesto je v poskytovaní nájomného bývania pod európskym priemerom. Aktuálne však vlastní 876 nájomných bytov a v poradovníku eviduje približne 800 žiadateľov. Počet nových bytov sa snaží rozšíriť aj v projekte rekonštrukcie internátu v Záhorskej Bystrici. 

Ďalšie dôležité správy

Životnosť panelových bytových domov na najväčšom slovenskom sídlisku Petržalka, ktorého výstavba začala v 70. rokoch.
Neprehliadnite

Ceny starších bratislavských bytov klesali, nájomné naopak rástlo