Projekt vzniká na juhu obce Zálesie, ktorá leží medzi Malinovom a Ivankou pri Dunaji. Na severe susedí pripravovaný komplex s jazerom, na západe a juhu s poľnohospodárskou pôdou a na východe s nevyužitými pozemkami, na ktorých by sa mohlo v budúcnosti stavať.

Najprv domy

Projekt má v prvej fáze, ktorá má byť dokončená budúci rok, ponúknuť 26 rodinných domov. V ponuke je pritom šesť rôznych typov domov, ktorých veľkosť sa pohybuje v rozmedzí od 120 do 193 štvorcových metrov.

Developer ponúka domy na predaj, keď umožňuje zmeny dispozície. Na základe nich upraví aj cenníky. Ceny sa aktuálne pohybujú v rozmedzí od 192 700 do 265 470 eur. Súčasťou tejto sumy sú aj pozemky s rozlohou od 600 štvorcových metrov. Súčasťou prvej fázy má byť reštaurácia s mólom aj vybudovanie 190 metrov dlhej pláže a detského ihriska.

Aj ďalšie fázy

Investor už teraz avizuje aj ďalšie fázy. Druhá má v roku 2020 ponúknuť 12 rodinných domov a 12 trojizbových bytov v málopodlažných bytových domoch s výhľadom na jazero. Komplex má uzavrieť tretia fáza v roku 2021, ktorá ponúkne 58 bytových jednotiek a priniesť má aj občiansku vybavenosť pre rezidentov.

Boom satelitov okolo Bratislavy, predstavili projekt Pri jazere II

Vizualizácie projektu Pri jazere II Zdroj: Pri jazere II

V pláne je napríklad cukráreň, mikroškôlka, detské ihrisko. Investor pritom avizuje, že vytvorí priestor aj pre zdravotnú ambulanciu či malú klubovú činnosť. Ako kontaktná firma komplexu figuruje na oficiálnej stránke projektu spoločnosť JohnStad. Pozemky sú však zapísané na súkromnú osobu.