Štvorpodlažný projekt neďaleko Prievozu a diaľničného obchvatu hlavného mesta prinesie 46 bytov s výmerami od necelých 50 po niečo vyše 80 štvorcových metrov. Ich ceny sa pohybujú na úrovni okolo 1 900 eur/m2 vrátane DPH, podľa oficiálneho webu spusteného len nedávno sú zatiaľ všetky voľné.

Na predaj sú aj parkovacie miesta, kryté stojí 9-tisíc eur, nekryté 6-tisíc. Predpokladaný štart výstavby je október 2016 s dokončením hrubej stavby začiatkom leta budúci rok. Kolaudáciu investor predpokladá na február 2018.

V tejto lokalite a okrem menších bytoviek a starých záhrad vyrastajú najmä rodinné domy alebo radovky, napríklad aj bytovka Na piesku od bývalej Volksbank.

Developer bytovky Lilum, trnavská spoločnosť Ismont, začínala najmä výstavbou rodinných domov, dnes má aj vlastné developerské projekty. Vlani predstavila 96-bytovú Gaštanovú alej v Stupave aj 69-bytovú Bottovu v Trnave.

Najväčším bratislavským projektom firmy je 105-bytová Greenvia v Záhorskej Bystrici, ktorú získala od rakúskej skupiny Conwert. Priemerná uvádzacia cena bola niekde na úrovni 1 600 eur/m2 s DPH, dnes je väčšina projektu vypredaná alebo rezervovaná.