Spustenie predaja sprevádza aj výrazná bilbordová kampaň v hlavnom meste. Pribudnú tri najviac osempodlažné bloky uzatvárajúce celý projekt z južnej strany. Celkovo sa počíta so 75 bytmi s výmerou od 33 po viac než 150 štvorcových metrov. Majú jednu až päť izieb.

Ich ceny dosahujú v priemere 3-tisíc eur/m2 vrátane DPH. Napríklad najmenší jednoizbový stojí necelých 110-tisíc, trojizbové byty zasa od 216- do 321-tisíc. Vo výsledku ide o jednu z najdrahších rezidenčných novostavieb na súčasnom bratislavskom trhu. V projekte sa počíta aj so stropným chladením, čo je v rezidenčnom biznise novinka.

„Našim zámerom je zabezpečiť v letných mesiacoch príjemné prostredie, a to vďaka pomalému odvodu tepla s rovnomerným chladením priestoru. Majiteľom bytov garantujeme žiadny prievan, nulovú hlučnosť a minimálne vírenie prachu“, hovorí Ivan Valent, predseda predstavenstva developera.

Blumental spustil druhú etapu, ceny dosahujú tritisíc za štvorec

Blumental druhá etapa Zdroj: Corwin Capital

Výstavbu druhej etapy naštartujú na jeseň tohto roka s plánovaným dokončením v decembri 2018. Spĺňa sa tak pôvodný plán ukončiť výstavbu celého komplexu do konca roku 2018.

Dvojka doplní prvú fázu spustenú začiatkom vlaňajška pri cenách približne 2 700 eur/m2 s daňou. Vtedy dal developer do predaja 112 bytov, z ktorých je dnes voľných už len 23. Okrem bytov prinesie aj občiansku vybavenosť na prízemí, kde sa počíta s kaviarňami a ďalšími službami. Parkovanie zabezpečí viac než 340 státí pod zemou a na povrchu.

Blumental spustil druhú etapu, ceny dosahujú tritisíc za štvorec

Blumental - stav výstavby prvej etapy Zdroj: Corwin Capital

Bývanie doplní aj administratívna časť nazvaná Blumental Offices. Má priniesť viac než 7 100 štvorcových metrov kancelárií, vo vnútrobloku vznikne verejný priestor námestia so zeleňou, oddychovými plochami i kaviarňami.

Corwin Capital má za sebou zatiaľ jeden hotový projekt – Rinzle v bratislavskej Rači. Tesne pred dokončením sú Záhrady Devín, vo výstavbe sú Dúbravy na okraji Dúbravky a pripravuje sa polyfunkčný komplex s vežiakom v Petržalke oproti Inchebe.