Rande s realitou - menu:

Na úvod treba povedať, že Corwin dostal príležitosť predviesť svoj „developerský feeling“ vo vychytenej lokalite v susedstve historického centra. Aj keď išlo o exponované územie, s prípravou nové projektu neboli spojené veľké kontroverzie. Ak si odmyslíme fakt, že bývalý majiteľ nechal zbúrať celú tabakovú továreň, čo vyvolalo ostré diskusie.

Konzervatívnejší prístup

Developer zvolil od začiatku konzervatívny prístup a v centre mesta naplánoval projekt, ktorý mal vytvoriť a dotvoriť existujúcu zástavbu, ktorá by síce bola moderná, ale nekričala.

Len pre doplnenie informácií, skupina Corwin získala pozemky ešte v roku 2013, keď ich kúpila od spoločnosti z portfólia podnikateľského tandemu Krajňák – Kamarás z košického HS Development. Projekt bol v ucelenej podobe predstavený začiatkom roka 2015.

Blumental: Keď sa vie developer s projektom vyhrať

Blumental - vizualizácia druhej etapy Zdroj: Corwin Capital

Medzi Mýtnou a Radlinského ulicou naplánoval developer polyfunkčný komplex, ktorý ponúka mix bývania, kancelárií a obchodných prevádzok. V prvej fáze vyrástlo v piatich blokoch, ktoré mali najviac osem podlaží, 112 bytov a apartmánov.

Developer pri spustení ich predaja zariskoval

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa