Developer využil potenciál najobľúbenejšieho satelitu Bratislavy a na dvoch susedných uliciach začal s výstavbou projektu Bernolakovo Gardens. Predaj sa spúšťal postupne, podľa oficiálnych informácií z webovej stránky projektu je aktuálne predaných 35 bytov, ďalších 30 je voľných a posledná etapa projektu je len v prípravnom štádiu, predávať by sa mala začať v roku 2019.

V Bernolákove vyrastá developerský projekt v novej lokalite Poľná

Projekt ponúka 3 izbové a 4 izbové byty rôznych dispozícií, ku každému bytu prislúcha vlastná záhrada. Výmery záhrad sa pohybujú od 28m2 pri menších bytoch, čo skôr pripomína terasku či tzv. predzáhradku, najväčšie záhrady majú až okolo 300m2. Podľa veľkostí bytov sa dá predpokladať, že hlavná cieľová skupina klientov sú mladé páry a rodiny s deťmi, čo je priaznivé pre komunitné dianie.

V Bernolákove vyrastá developerský projekt v novej lokalite Poľná

Realitná maklérka projektu Petra Uhlárová vysvetľuje, prečo je bývanie v Bernolákove v poslednej dobe také atraktívne a žiadané.

V Bernolákove vyrastá developerský projekt v novej lokalite Poľná

„Trhové ceny za nehnuteľnosti sú tu oveľa priaznivejšie ako v meste. Pre príklad: cena sa 3 izbový byt so záhradou v našom projekte, je porovnateľná s cenou priemerného ,dvojizbáku, bez balkóna v širšom centre Bratislavy. Myslím, že v tomto prípade sú akékoľvek ďalšie argumenty bezpredmetné. Treba však povedať, že aj z investičného hľadiska je kúpa nehnuteľnosti v rozrastajúcom sa satelite výhodná,“ vraví maklérka.

V Bernolákove vyrastá developerský projekt v novej lokalite Poľná

Jedna z hlavných tém bývania širšom okolí Bratislavy je dopravná situácia a neslávne známe zápchy v čase dopravnej špičky. Výstavba obchvatu Bratislavy je síce spustená, očakávané odľahčenie dopravy je teda v dohľadne, potrvá to však ešte pár rokov. Ako riešia klienti otázku dopravy?

„Raz sa ma klient opýtal, či mu k domu dáme aj helikoptéru, aby nemusel stáť každý deň v zápchach. Takýto bonus zatiaľ neposkytujeme :- ) Je však dôležité pochopiť, že v dnešnej dobe je cestovanie za prácou úplne bežná vec. V európskych metropolách sú vzdialenosti a zápchy niekoľkonásobné, pre ľudí je to súčasť života, len Bratislavčania to stále berú, ako niečo výnimočné. Treba akceptovať, že bývanie v centre jednoducho nie je dostupné pre každého a treba sa prispôsobiť. Bernolákovo má navyše výhodu vlakového spojenia, z Bernolákova ste na Hlavnej stanici v Bratislave za 19 minút.“

V Bernolákove vyrastá developerský projekt v novej lokalite Poľná

Tento developerský projekt zaujme hlavne cenovou dostupnosťou, jeho moderný dizajn je prijemným prekvapením. Aj napriek väčšej vzdialenosti od centra úspešný predpredaj vypredal celú prvú etapu. K dnešnému dňu je stále dostatok voľných bytov  - najbližší termín kolaudácie ďalšej etapy je december, čo znamená, že klienti sa môžu sťahovať od začiatku roku 2019.