Prvé plány predstavila spoločnosť KLM Group ešte v máji 2012, keď na mieste nevyužívaného administratívneho objektu kreslila bytovku s jedným podzemným, šiestimi nadzemnými a dvoma ustúpenými podlažiami. Celkovo mal komplex priniesť 111 až 122 zväčša malometrážnych bytov a apartmánov.

Aj keď sa hovorilo o tom, že objekt mal byť hotový už v roku 2014, nestalo sa tak do dnešných dní. Investor projektu totiž pôvodné návrhy prekresľoval. Svoje urobili aj pripomienky tamojších obyvateľov a mestskej časti. „V priebehu piatich rokov sme zorganizovali šesť verejných stretnutí s obyvateľmi a hoci rokovania s investorom neboli jednoduché, podarilo sa nám významne okresať plánovanú stavbu a dosiahnuť viaceré benefity pre miestnych obyvateľov,“ hovoril pred rokom starosta mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý.

Projekt nakoniec menil podobu a zmenšil sa, keď ponúkne 88 bytov. Aj preto mu mestská časť vlani udelila stavebné povolenie. Pri projekte aktuálne prebiehajú prípravné práce. „V súčasnosti prebieha proces naceňovania zhotovenia stavby a následne bude prebiehať výber dodávateľskej stavebnej firmy, od čoho sa následne bude odvíjať aj časový harmonogram stavebných prác,“ hovorí pre TREND Reality Peter Filip, ktorý dnes vo firme figuruje ako jediný spoločník.

Projekt ponúkne 44 bytov a 44 apartmánov. „Rozloha jednotlivých bytových jednotiek a apartmánov sa bude pohybovať od 36 až po cca 180 štvorcových metrov,“ hovorí P. Filip. Podľa jeho slov chcú s predajom začať po odštartovaní výstavby obytného domu.

„Bašternákova“ bytovka v Novom Meste pripravuje začiatok výstavby

Bytový dom na Vajnorskej - jeden z pôvodných návrhov Zdroj: KLM Group

Projekt má ponúknuť na dvoch podlažiach 81 parkovacích stojísk, ďalšie možnosti má ponúknuť 25 stojísk vo dvore pozemku. „Pôjde o súkromný, t.j. uzavretý areál, ktorého súčasťou bude detské ihrisko s parkom situované vo dvore obytného domu,“ prezrádza P. Filip.

Firma Ladislava Bašternáka kúpila budovu bývalej základnej školy s pozemkami na Vajnorskej ulici v dražbe. V roku 2009 za ňu zaplatila 1,5 milióna eur. Podnikateľ, ktorý sa stal mediálne známy najmä pre podozrenia z daňových podvodov a vyplácaním mnohomiliónových vratiek DPH, stál za projektmi Bonaparte či One Fashion Outlet. Podľa Obchodného registra SR pôsobil L. Bašternák vo firme do 20. februára tohto roka.