Bytovku v bratislavskom Lamači smerom na Záhorskú Bystricu dokončujú. Developerská spoločnosť Retep Slovakia, s.r.o., s americkým majiteľom postavila Rezidenciu Arcos na konci Bakošovej ulice. Projekt priniesol 90 bytov a administratívne priestory. Pôvodne sa plánovalo 81 bytov.

Dve vzájomne prepojené budovy s výškou štyri a osem nadzemných podlaží začali stavať začiatkom roka 2008, kolaudácia je naplánovaná na 23. marec tohto roku. „Predaných je približne 80 percent bytov,“ hovorí Jana Zámečníková z predávajúcej realitnej kancelárie ABC Reality.

Oficiálny web prezentuje ceny na úrovni od približne 1 900 po 2 100 eur/m2 vrátane DPH za byty s výmerou od 29 až po najviac 100 štvorcových metrov. Pred vyše dvoma rokmi sa hovorilo o cenovke od 64- po 70-tisíc korún za štvorec. Parkovacie státie v podzemí stojí necelých 10-tisíc eur.

Arcos v Lamači pred dokončením

Na predaj je aj štvorica kancelárskych priestorov s výmerou 210,36 m2 na rôznych podlažiach. Cena jedného dosahuje podľa oficiálneho cenníka necelých 291-tisíc eur, J. Zámečníková hovorí o sume od 258-tisíc. V súčasnosti sú podľa nej všetky voľné.

Investorom je firma Bioinvest, na oficiálnom webe ako developer figuruje aj Retep Slovakia, kde má najväčší podiel Future Vox Company zo Spojených štátov amerických.

Obe spoločnosti sú personálne prepojené aj s realitnou kanceláriou ABC Reality a investorom pripravovaného projektu Agátky v Stupave. Tu však už americký podielnik nefiguruje. Retep Slovakia stavala aj domy v lokalite Strmé vŕšky v Záhorskej Bystrici.

Foto – Retep Slovakia