Starú kancelársku budovu zmení prestavba na nepoznanie. Zachovajú sa len základné hmoty. Zo sivej čiastočne presklenej fasády s červenými a modrými prvkami bude svetlý obklad bez veľkých presklených plôch. V smere na Prievozskú ulicu pribudnú aj rôznofarebné balkóny.

Vzniknúť má 46 bytov a 34 apartmánov. Sčasti nebytové priestory to budú pravdepodobne kvôli územnému plánu, ktorý v tejto lokalite počíta skôr s občianskou vybavenosťou než bývaním. Až na tri výnimky sú všetky jednotky dvojizbové.

Apollis: Nové štartovacie byty v Ružinove

Apollis - vizualizácia Zdroj: Macho, s.r.o.

Ceny bytov po prepočte dosahujú priemernú sumu 2 260 eur/m2 vrátane DPH. Napríklad dvojizbový byt na prvom poschodí s výmerou 37 štvorcov a balkónom stojí vyše 88-tisíc. Trojizbové majú ceny od 162- po 222-tisíc. V cene je zahrnutá pivnica a štandard a oproti iným projektom je navyše aj kuchynská linka so spotrebičmi.

Vznikne 82 parkovacích miest, väčšina z nich umiestnená vonku, parkovisko je za budovou. Vonkajšie stojí 12-tisíc eur, vnútorné 19 800. Rovnako sa počíta s dvoma obchodnými priestormi na prízemí v časti objektu v smere von z mesta.

Apollis zatiaľ vstúpil len do predpredaja prostredníctvom realitnej agentúry Herrys. Oficiálny štart predaja sa očakáva budúci týždeň v pondelok. "V súčasnosti prebiehajú stavebné práce vykonávané na základe ohlásenia stavebnému úradu. Búrajú sa nenosné časti konštrukcií a fasády, odstraňujú sa pôvodné zariadenia, vymieňajú sa rozvody vnútornej inštalácie," približuje Filip Žoldák, partner spoločnosti Herrys.

Apollis: Nové štartovacie byty v Ružinove

Bývalá budova Sporiteľne Zdroj: Google Street View

Investorom je spoločnosť Macho, ktorá stojí za podobnými projektmi v hlavnom meste. Medzi jej referencie patrí napríklad Modrá guľa oproti prezidentskému palácu, Papaver vo Vlčom Hrdle či Jelenia pod hlavnou železničnou stanicou. Kolaudáciu Apollisu očakávajú koncom budúceho roka.

Na druhom konci Miletičovej ulice vyrástli dva ďalšie štartovacie projekty pod názvami Miletičova 5 a Miletičova 60, obe sa predávajú relatívne rýchlo. Prvý menovaný umiestnený bližšie k Centralu je už dokončený, v prípade druhého len nedávno naštartovali prestavbu staršieho objektu.