Prestavba, ktorá načúva potrebám mestského života

Aj tak by sa dal charakterizovať projekt Miletičova 60. Budova, ktorá tu už roky stála, dávno neslúžila svojmu pôvodnému účelu. A tak v duchu modernej filozofie urban living, keď sa zo súčasných a nevyužívaných priestorov vytvára opäť miesto pre život, budova prechádza komplexnou prestavbou, ktorej výsledkom bude obytný dom plne rešpektujúci životný štýl toho, kto miluje život v meste. Kozmopolitný charakter miesta a rešpektovanie genius loci, popritom však účelné, moderné, atraktívne a zároveň dostupné bývanie. Tieto ciele si vytýčil developér projektu PROFINEX holding, a tak bolo jasné, že neostane kameň na kameni. Spojenie developéra, renomovaného architektonického štúdia a uznávaného dodávateľa stavby, fínskej spoločnosti YIT Reding vyústilo do výstavby budovy s nadčasovým dizajnom. Projekt osloví nielen racionálnymi argumentmi, ale ponúkne tiež bývanie so všetkými kvalitami, ktoré hľadá súčasný vyznávač mestského životnému štýlu. Ako hovorí Roman Kvasnička, generálny riaditeľ skupiny PROFINEX holding, developéra projektu: „Chceli sme, aby tento bytový dom priniesol na Miletičovu nový život – pre ľudí, ktorí sa v meste narodili alebo sa doň zamilovali za študentských čias a už tu ostali. Život v meste je práve pre nich, oni ho tvoria a užívajú si ho.“ Kompletnou prestavbou prejdú inžinierske siete, rozvody vody a kanalizácie, systém vykurovania či elektroinštalácie. Vybudujú sa nové priečky, pribudne nadstavba na mezonetové byty, na nepoznanie sa zmení fasáda budovy. Bude zrekonštruovaný podzemný parkovací dom, upraví sa okolie obytného domu. To všetko tak, aby novovzniknutý obytný dom znásobil komfort bývania, plnil vysoké estetické nároky, ale aj zapadol do koloritu tejto známej bratislavskej ulice.

Aktuálny trend: sťahujeme sa späť do mesta!

Zdroj: PROFINEX holding

Nový život na Miletičovu 60 prinesú obyvatelia už na budúci rok

Podľa doterajších záujemcov o bývanie v tomto projekte vidno, že láka najmä tých, pre ktorých je odchod z mesta neprijateľnou voľbou. Tých, ktorí v meste pracujú a užívajú si pestrosť života v meste so všetkými jeho možnosťami. Oni, ale aj ďalší noví záujemci, môžu sledovať, ako pokračujú práce na projekte. Búrať sa začalo na jar 2015 a v tejto chvíli sú búracie práce na objekte dokončené. Začalo sa už s výstavbou priečok a nadstavby, kde vzniknú mezonetové byty s terasami. No v tomto projekte nájdete najmä bývanie pre mladých – najviac sú zastúpené dvojizbové byty, ale v ponuke je tiež niekoľko trojizbových bytov, všetky s dostatkom odkladacích priestorov na nevyhnutné doplnky aktívít obyvateľov. Okrem pivničnej kobky bude mať obyvateľ aj veľký šatník, kam môže odložiť okrem šatstva aj lyžiarsky výstroj s lyžami, surf alebo bicykel. Navyše byty sa predávajú v nadštandardnom vybavení. Na rozdiel od iných projektov to znamená, že byty sú hneď pri kúpe vybavené nielen sanitou, obkladmi a podlahovými krytinami, ale aj kuchynskou linkou so spotrebičmi. Majitelia tak ušetria dlhé týždne až mesiace pri čakaní na vybavenie bytu, ktoré je pri bývaní nevyhnutne potrebné. To znamená, že noví obyvatelia sa môžu nasťahovať prakticky na druhý deň od prevzatia bytu.

Aktuálny trend: sťahujeme sa späť do mesta!

Zdroj: PROFINEX holding

Tešiť sa z každého dňa v meste

Lokalita Miletičovej ulice patrí k najatraktívnejším v Bratislave. Jednou z jej neodštriepiteľných výhod je to, že ste takmer v centre mesta a máte všade doslova na skok. A to dáva obrovskú slobodu v tom, ako naložiť so svojím časom. Pešo v práci za pár minút, večer si len tak vybehnúť do klubu za priateľmi, dať si pracovný obed kúsok od domu, odskočiť na miestny trh a o pár minút byť už v kine, vo fitnescentre alebo v obľúbenej kaviarni... Milión možností, ktoré mesto ponúka a pre ktoré sa môžete rozhodovať impulzívne, bez veľkého plánovania pár dní vopred. A to sú presne tie výhody, pre ktoré v súčasnom modernom svete vyhráva mestský byt nad životom na periférii.

Aktuálny trend: sťahujeme sa späť do mesta!

Zdroj: PROFINEX holding

Aktuálny trend: sťahujeme sa späť do mesta!

Zdroj: PROFINEX holding

Rezidenčný projekt Miletičova 60 prináša na trh spoločnosť  PROFINEX estate, ktorá aktívne pôsobí v rámci skupiny PROFINEX holding a realizuje svoje  aktivity  na trhu už od roku 2000 predovšetkým ako developér priemyselných a rezidenčných nehnuteľností v rámci celej Európy. V portfóliu developérských činností sa skupina PROFINEX  holding zaoberá výstavbou rodinných domov, bytov, polyfunkčných objektov a objektov občianskej vybavenosti. Je vlastníkom niekoľkých významných lokalít, mimoriadne atraktívnych pre klientov zvyknutých na komfort a na zdravé životné prostredie.

Viac o projekte na www.mileticova60.sk