Aktualizované (15:00): Aktuálne je podľa developera predaných 75 percent bytov v prvej etape. Známy je už aj termín dokončenia druhej veže, ktorá mať skelet hotový na jar tohto roka.

V hlavnom meste pribudla ďalšia viac než stovka dokončených a na sťahovanie pripravených bytov. Jeden z najväčších projektov rozostavaných ešte počas stavebného boomu totiž ukončil výstavbu prvého vežiaka. 3nity tak na úvod prináša 127 bytov.

„V súčasnosti prebieha odovzdávanie bytov klientom,“ informuje developerská spoločnosť Vara Group. Z úvodnej kapacity bytov zahŕňajúcej najmenšie štúdia až po najväčšie päťizbové byty je predaná „väčšina“. Presné číslo developer nezverejňuje.

Priemerná cena bytov dosahuje 2 600 eur za štvorcový meter vrátane DPH, celkovo ich v troch vežiakoch vznikne 450, čo predstavuje viac než sa pôvodne plánovalo. Ešte v lete minulého roka totiž developer hovoril o 411 bytoch.

Najvyššia, prostredná veža s výškou 26 podlaží je rozostavaná od vlaňajška, termín dokončenia zatiaľ nie je známy. Rovnako ako termín dokončenia tretej veže pri Jarabinkovej ulici.

3nity – prvá veža skolaudovaná

3nity tesne pred dokončovaním mierne zmenilo vizuál, ktorý mal prispieť k väčšej atraktivite. Tú sa snaží Vara Group docieliť aj polyfunkčnou podnožou, kde vznikne menšie obchodné centrum s plochou 8-tisíc m2 a počíta sa aj s wellnessom a kúpeľným centrom.

Okrem toho ponúka kancelárske priestory a zhruba 900 parkovacích státí v podzemných garážach. V tesnej blízkosti projektu prebieha aj výstavba kancelárskeho komplexu BBC 1 Plus, ktorý plánuje jeho developer dokončiť v lete tohto roka.

Foto - Philip Darázs