Domovskú halu basketbalistov BK Inter na Pasienkoch v bratislavskom Novom Meste a dejisko národných a medzinárodných športových zápolení čaká po takmer 60 rokoch intenzívnej služby rekonštrukcia. Hoci najvážnejším problémom je havarijný stav strechy, celá viacúčelová hala potrebuje generálku.

Okrem športu je desiatky rokov známa na celom Slovensku ako obľúbené dejisko koncertov hviezd populárnej hudby, náboženských stretnutí, ale aj kontroverzných politických mítingov HZDS v 90. rokoch minulého storočia. Okrem času a únavy materiálu sa na jej fasáde a okolí často podpisujú vandali. Plusom haly je však okrem jej architektúry a dobrej dopravnej dostupnosti aj umiestnenie v tej časti hlavného mesta, ktoré sa stalo domovom pre viaceré športové stánky, ako je blízka plaváreň a futbalový štadión.

Posunuli rekonštrukciu

„Hala sa mala rekonštruovať ešte koncom leta 2020, práce však boli kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkam presunuté na rok 2021,“ povedal pre TREND Michal Ondruš z občianskeho združenia Národné basketbalové centrum (NBC) s tým, že dnes už prebiehajú prípravné stavebné práce a realizácia rekonštrukcie strechy sa začne čoskoro. Začiatkom mája zverejnilo NBC vo vestníku výzvu na predloženie ponúk na rekonštrukčné práce za predbežne vyše 5,349 milióna eur bez DPH. Financie vyčlenila ešte vláda Petra Pellegriniho vo výške 8,5 milióna eur.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa